STRONA GŁÓWNA - BLOG - ZAUFANIE DO PROJEKTANTA

Łampa na ścianie z cegieł

Zaufanie do projektanta, czyli jak przebiega aranżacja wnętrz

Planowanie wyglądu wnętrza domu lub mieszkania nie jest prostym zadaniem i nie ma tu większego znaczenia to, czy mamy wstępną koncepcję tego, jak ma wyglądać zajmowana przez nas przestrzeń, czy też jest to pytanie, na które trudno nam odpowiedzieć. W pewnych okolicznościach może też okazać się, że nawet najlepsza wola z naszej strony nie jest wystarczająca, a naprawdę ciekawe wnętrze może być przede wszystkim zasługa doświadczonego projektanta.

Kiedy nawiązać współpracę z architektem wnętrz?

Nie ma jednej tylko odpowiedzi na pytanie o to, kiedy nawiązanie współpracy z architektem wnętrz rzeczywiście zaczyna mieć sens, można jednak wskazać kilka najbardziej typowych sytuacji. Najczęściej klienci decydują się na taki krok odkrywając, że pomieszczenia, które chcą zaaranżować są niestandardowe, a tym samym trudno samodzielnie nadać im oczekiwany charakter. Architekt wnętrz przydaje się także wówczas, gdy nie ma się pomysłu na to, jak zagospodarować przestrzeń oraz wtedy, gdy ma się jedynie ogólną koncepcję tego, jak powinny wyglądać kolejne pomieszczenia, trudno jednak znaleźć sposób na jej realizację.

Jak przebiega udana współpraca?

Udana współpraca z architektem wnętrz to zawsze kompromis pomiędzy wyglądem i użytecznością wnętrza, a w prostej linii także – pomiędzy wstępną koncepcją stworzoną przez klienta oraz rozwiązaniami, które jest w stanie zaproponować architekt i których realizacji jest on się w stanie podjąć. Nietrudno się więc domyślić, że to właśnie zaufanie do projektanta wydaje się mieć kluczowe znaczenie, a osoba, która decyduje się na powierzenie mu swojego domu lub mieszkania, nie powinna mieć wątpliwości, co do tego, że zdecydowała się na dobry krok.

Współpraca projektanta i klienta nie powinna zresztą ograniczać się do wspólnego uzgodnienia projektu oraz odbioru odpowiednio wyposażonych wnętrz. Musi składać się z odbywających się regularnie spotkań, w czasie których obie strony mogą mówić o swoich wątpliwościach i rozczarowaniach oraz nowych koncepcjach, ich wadach oraz korzyściach wynikających z ich wprowadzenia.

Opublikowano: