STRONA GŁÓWNA - BLOG - USŁUGI ARCHITEKTA WNĘTRZ

Architekt wnętrz pomaga na etapie deweloperskim

Usługi architekta wnętrz

Gdy zastanawiamy się nad tym, kiedy skorzystać z usług architekta wnętrz, zwykle myślimy przede wszystkim o momencie, w którym deweloper oferujący mieszkania na rynku pierwotnym przekaże nam do nich klucze. Niestety, bardzo często okazuje się, że jest już wtedy dość późno. Coraz częściej pojawia się więc pytanie o to, czy warto wynająć architekta już na etapie deweloperskim. Jak dotąd nie jest to praktyka często stosowana, można jednak mieć pewność, że jest nam w stanie przynieść szereg korzyści.

Kiedy wynająć architekta wnętrz

Gdy oglądamy plan naszego przyszłego mieszkania, zwykle nie zastanawiamy się nad bardziej skomplikowanymi szczegółami dotyczącymi jego przyszłego wyglądu. Cieszymy się, że już wkrótce będzie ono nasze i uważamy, że jeszcze przyjdzie czas na jego planowanie. Niestety, szybko okazuje się, że takie założenie nie jest do końca właściwe. Architekci wnętrz często otrzymują zlecenia od załamanych klientów, którzy przyznają, że choć deweloper podłączył już instalację elektryczną i wodę oraz postawił ściany działowe, nie zrobił tego zgodnie z jego oczekiwaniami. Ta inna wizja każdej ze stron często jest źródłem nieporozumień sprawiając jednocześnie, że jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania, czuje się do niego pewne zniechęcenie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zburzyć ściany i wykonać nową instalację, mamy jednak do czynienia z dużymi kosztami. Ich poniesienie jest tym boleśniejsze, że można ich było uniknąć.

Współpraca z projektantem wnętrz

Bywa i tak, że choć wizja dewelopera i klienta jest zbieżna, ten ostatni ma powody do tego, aby żałować, że wcześniej nie zainteresował się współpracą z projektantem wnętrz. Dzieje się tak choćby wówczas, gdy klient sam zaczyna urządzać mieszkanie i w pewnym momencie orientuje się, że jego pomysły i ich realizację dzieli przepaść. Konieczność remontu pojawia się wówczas znacznie szybciej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, to zaś wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Współpraca na etapie deweloperskim

Współpraca z projektantem wnętrz na etapie deweloperskim pozwala na przekazanie mu swoich pomysłów i przekonanie się, jaka może być najlepsza forma ich realizacji. Oszczędza to czas i przyczynia się do tego, że w końcowym rozrachunku koszty są niższe, a sam efekt końcowy – bardziej trwały.

Opublikowano: