STRONA GŁÓWNA - BLOG - KOLORY WE WNĘTRZACH

Kolor w domu

Kolory we wnętrzach

Żeby wnętrza prezentowały się odpowiednio i pasowały do reszty aranżacji – mebli oraz zastosowanych dodatków – trzeba wybrać odpowiednią barwę ścian. Są to największe płaszczyzny, jakie w ów wnętrzach zwracają uwagę, zatem to od nich w dużej mierze zależy ostateczny odbiór przestrzeni. Jednak reszta rzeczy musi niewątpliwie z nimi współgrać, a wszystkie zastosowane w pomieszczeniu kolory muszą się ze sobą dobrze łączyć wizualnie. W przeciwnym wypadku wchodzący będzie miał wrażenie chaosu i na pewno w takiej przestrzeni nie wypocznie – raczej możliwie jak najszybciej ją opuści. Jak dobierać barwy, by dobrze współgrały? Co jest obecnie najmodniejsze?

Kolory – jak stosować we wnętrzach?

Kolory można dobierać na zasadzie kontrastu – jeśli chcemy coś podkreślić i ożywić wnętrze – lub też opierając się na tym co do czego pasuje. Najlepiej oprzeć się na sprawdzonych, opracowanych już dawno zestawieniach. Bardzo praktycznym narzędziem do tego będzie specjalne koło barw, które podpowie jakie kolory harmonizują ze sobą, a jakie ich zestawienia kłócą się ze sobą. Przy doborze kolorów należy pamiętać o różnicy w natężeniu barw i kontraście jaki zostanie wybrany. Wybierajmy kolor przewodni, który dominuje w projektowanym wnętrzu, inne kolory powinny być niewielkim dodatkiem.

Kolory – co jest teraz modne?

Co jakiś czas zmieniają się trendy – tak samo w modzie odzieżowej, jak i w odniesieniu do aranżacji wnętrz. Jeszcze niedawno stawialiśmy na kolory natury, dominowały odcienie szarości, . W tej chwili do modnych barw zalicza się miedź oraz złoto, a także granat i zieleń butelkowa. Trendy wnętrzarskie stawiają na wyraziste akcenty, które widać w najnowszych kolekcjach prezentowanych na targach.

Opublikowano: